Блог

Атланти і каріатиди українського мистецтва

Дирекція художніх виставок України спільно з Шосткинським краєзнавчим музеєм презентують культурно-мистецький проект «Атланти та каріатиди українського мистецтва».

Співпраця Дирекції з Шосткинським краєзнавчим музеєм вже стала доброю традицією.

Серед яскравих подій останніх років можна назвати: культурно-мистецький проект «Дві постаті. Тетяна Яблонська. Олена Яблонська» з фондів Дирекції; «Колір світогляду. Григорій Синиця», присвячений творчості видатного українського митця ХХ ст., відданого послідовника ідей відродження національного монументального мистецтва Михайла Бойчука та його школи та ін.

Культурно-мистецький проект «Атланти та каріатиди українського мистецтва»  має на меті познайомити шанувальників мистецтва міста Шостки та  цілого регіону із справжніми перлинами українського мистецтва ХХ – початку ХХІ століття з фондової збірки  Дирекції.  Він дарує прекрасну нагоду  побачити унікальні твори  Сергія Шишка, Миколи Глущенка, Тетяни Голембієвської, Віри Баринової-Кулеби, Сергія Григор’єва, Галини Неледви, Віктора Рижих, Ольги Отрощенко, Вадима Одайника та ін.

У проекті презентовано сузір`я митців, кожен з яких визначив для свого часу важливі тенденції розвитку  української образотворчості, серед них: Віктор Зарецький, Олександр Дубовик, Тіберій Сільваші, Анатолій Криволап.

Даний проект є особливим ще й тому, що присвячений  ювілею Дирекції художніх виставок України. Цього року Дирекції виповнюється 85 і протягом багатьох десятиліть  вона посідала  своє особливе місце на культурно-мистецькій мапі Києва і України.

За архівними джерелами  Дирекція була заснована у 1935 році як непересічний  центр популяризації мистецтва.  На сьогодні вона є єдиною музейною установою в системі Мінкультури, що на регулярній основі організовує та проводить культурно-мистецькі заходи по всій країні. Співпраця з регіональними музеями для Дирекції є пріорітетним напрямком діяльності. Лише за останні п`ять років було реалізовано більше ніж сімдесят культурно-мистецьких проектів  та виставок в різних куточках країни. Їхня «географія» є дуже широкою: Черкаси, Вінниця, Енергодар, Шостка, Качанівка, Кмитів,  Глухів, Вінниця, Одеса, Київ.

Похожие записи

Вам будет интересно

Топограми сучасного міста

Три зустрічі з Шекспіром

Комментарии к этой записи

Один комментарий

sex tube

Wonderful blog! I found it while surfing around on Yahoo News. Mimi Emlen Walsh

Ответить

Добавить комментарий

Комментарий добавить легко