Дирекція художніх виставок України спільно з художнім виставковим залом  міста Енергодар презентують масштабну виставку живопису «Ювілейна», з унікальної фондової збірки ДХВУ.

Даний проект є особливим ще й тому, що він присвячений подвійному ювілею – 85-річчю Дирекції художніх виставок України та 30-річчю Художнього виставкового залу Енергодарської міськради Запорізької області, що є яскравим культурно-мистецьким осередком міста та всього регіону.

«Ювілейна» виставка має на меті познайомити шанувальників мистецтва із творами видатних майстрів українського живопису, кожен з яких у творчості  відтворив свій час, епоху та її духовні поривання, визначив важливі тенденції як у формальних пошуках, так і розвитку української образотворчості загалом.

Серед презентованих авторів – справжні корифеї українського живопису, що визначали його професійний рівень, який високо цінується у світі; в той самий час втілили різноманіття  та своєрідність регіональних живописних шкіл. Йдеться про твори: Миколи Глущенка, Йосипа Бокшая, Федіра Захарова, Сергія Шишка, Тамари Хітрової, Василя Чегодара, Валентини Цвєткової, Петра Столяренка та багатьох інших видатних майстрів.

Дирекції художніх виставок України, якій цього року 85, протягом багатьох десятиліть посідає своє особливе і неповторне місце в художньому житті Києва та України.

Співпраця з регіональними музеями для неї є пріоритетним напрямком діяльності. Лише за останні п`ять років було реалізовано більше ніж сімдесят культурно-мистецьких проектів та виставок в різних куточках країни; їхня «географія» є дуже широкою: Черкаси, Вінниця, Енергодар, Шостка, Качанівка, Кмитів, Глухів, Вінниця, Одеса, Київ та багато інших.

Історія творчих стосунків Дирекції та Енергодарського виставкового залу – це багаторічна плідна співпраця та десятки яскравих виставок та культурно-мистецьких проектів.

__________________________________________________________________________________

На базі художнього виставкового залу спільно з дитячою художньою школою та Дирекцією художніх виставок України  впровадили новий проект – “Музейна педагогіка” та “Діти в музеї”.

На тлі мальовничих творів українського живопису викладачі дитячої художньої школи проводять уроки з історії мистецтв та практичні заняття.

 

Від dhvu

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *