«Я вірю в силу життя. У прекрасне.

Про це пишу в своїх картинах…»

Гурін В.І.

Дирекція художніх виставок України спільно з обласним художнім музеєм Черкаської обласної ради відкривають виставку творів Василя Івановича Гуріна, присвячену до 80-річчя з дня його народження.

Василь Іванович народився 18 березня 1939 р. у с. Первомайське в Криму. Закінчив Сімферопольське художнє училище. Працював в жанрі натюрморту, портрета, пейзажу, створював тематичні цикли.

Роботи майстра у галузі станкового живопису, його пейзажні композиції розкривають уміння переконливо відтворювати неповторне розмаїття краси України. Його твори позначені символізмом, оригінальною композицією, пошуками співвідношень теплих і холодних фарб. Герої тематичних картин — люди, котрі, пройшовши через складні життєві випробування, зберегли віру у прекрасні ідеали, сповнені доброти і душевної щедрості.

Роботи Василя Івановича проникливі, чуттєві та емоційні. Залишаючись вірним реалістичній школі живопису, він уникає схоластики умовності або натуралізму. В останні року особливе місце в творчості майстра займає оспівування та возвеличення природи. Неповторні пейзажі – ліричні і завжди несуть в собі світло та позитив.

Василь Іванович проводив багато часу серед природи,відкриваючі нові горизонти мистецького горіння. Саме серед чистих спокійних ландшафтів йому вдавалося впіймати особливу мить та назавжди зберегти її на полотні. Художник завжди залишався незалежним, писав саме те, що його хвилювало та надихало.

Завдяки багаторічній творчій діяльності, прекрасним людським якостям  Василь Іванович здобув заслужений авторитет серед колег, широких кіл мистецької громадськості, студентів, численних шанувальників і прихильників його таланту. Як митець він зробив неоціненний творчий внесок у національну культурну спадщину, виховав плеяду художників знаних у всьому світі.

Твори Василя Гуріна зберігаються в Дирекції художніх виставок України, Національному художньому музеї України, Музеї історії Києва, галереях та приватних колекціях України та за її межами.

Перестало битися серце Василя Івановича 10 вересня 2018 року. Похований митець на Звіринецькому кладовищі у Києві, але на цьому його історія не зупинилась, адже він започаткував мистецьку династію – справу художника продовжують син та онук. Творчий доробок завжди нагадуватиме про великий талант майстра.

 

Від dhvu

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *