В рамках культурно-мистецького фестивалю «Княжа родина» Дирекція художніх виставок України у партнерстві з Національним заповідником «Софія Київська» презентує  виставку «Історія, ілюстрації/фантазії».

Чому вона називається саме так? Насамперед тому, що навіть за наявності історичних писемних та візуальних джерел, реконструювання історії  великою мірою лишається  територією мистецької уяви та фантазій.

Історична картина та ілюстрації до творів історичної тематики відіграли значну роль у формуванні ідентичності сучасних націй. В Україні ці жанри довгий час розвивалися в особливих умовах колоніальної залежності, коли художники змушені були творити в межах чужих, загальноімперських історичних наративів – російського/радянського, австро-угорського/польського.

Попри це, українські художники завжди намагалися відбирати, осмислювати і репрезентувати ті історичні події чи явища, які були ключовими для формування нації, які прямо чи опосередковано утверджували її самобутність,  свідчили про її відкритість до міжнародних контактів та внесок у європейську культуру.

На початку 1990-х років для художників в українській історії не лишається табуйованих тем чи сюжетів, що неймовірно розширило тематичні та сюжетні можливості. З іншого боку, за нових історичних умов «класика жанру» – історія київських князів, козацтва, історичні народні пісні та думи стали «знаменням часу» і набули яскравого звучання.

Виставка презентує твори з фондів Дирекції та Софійського заповідника. Фондова збірка Дирекції формувалась, головним чином,  шляхом державних закупівель. З огляду на це, вона  демонструє різні  шляхи і підходи  у репрезентації історії, а також виявляє пріоритети у мистецтві Незалежної України та попередньої доби.

На виставці представлені твори відомих українських митців різних поколінь –  Михайла Дерегуса, Георгія Якутовича, Валентина Гордійчука, Олександра Губарєва, Бориса Туліна, Сергія Якутовича, Ангеліни Сіденко, Романа Романишина, Марини Яценко, Володимира Іванова-Ахметова, Євдокима Перевальського та ін.

Від dhvu

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *