В рамках багаторічної програми  дослідження візуальних практик: історико-культурних та урбаністичних аспектів історичних міст України

Дирекція художніх виставок України презентує арт-проект:

«Київ Григорія Синиці. У пошуках автентичного образу».

Представлені на виставці живописні та графічні твори Григорія Синиці присвячені Києву – місту, яке художник обожнював!

Київ з його унікальним живописним ландшафтом та тисячолітньою історією завжди був джерелом натхнення для  митців. У багатовіковій художній традиції він посідає місце одного наймальовничіших  міст.

Наше прекрасне стародавнє  місто в останні десятиліття зазнало, можливо, найбільших метаморфоз за всю свою історію. Незворотні зміни торкнулися не лише «архітектурного», а навіть унікального природного ландшафту, який,  без сумніву, можна віднести до  всесвітнього культурного надбання. Отже, відтворення  автентичного київського образу є надзвичайно важливим культурним дискурсом.  

Презентована на виставці «київська серія» охоплює період 1950-1990- х років.  У ній «заповідні» куточки Києва та його околиць постають у своїй  топографічній автентичності, яка ще великою мірою зберігалась у другій половині ХХ століття. Ці твори  являють собою не тільки непересічну художню цінність, а й водночас вони  є важливим джерелом унікальної історико-культурної інформації. І для допитливого глядача  перегляд виставки може перетворитись на ексклюзивну  уявну подорож історичними київськими маршрутами та потаємними істино – київськими «куточками».  

Зображення київських пагорбів та крутоярів, уславлених церков і храмів,  старих вуличок та характерних подільських двориків – все  «дихає» історією та київською старовиною! Тут, як і  раніше,  Київ «потопає» у квітучих садах і парках,  старі будинки наче постають із небуття, а разом з ними оживає неповторний «київський дух».

Ще кілька десятиліть тому Київ можна було охарактеризувати словами видатного французького президента Шарля де Голля, який  відвідав наше місто у 1970 – х роках: «Я бачив багато парків у містах, але я ніколи не бачив міста у парку».

У другій половині ХХ століття Київ сміливо можна було назвати   «містом квітів». Ціле «море» тюльпанів, троянд,  рододендронів розквітали в садах і парках, на площах і вулицях. Квіти завжди були невід’ємним атрибутом кожної київської квартири, а на балконах та подвір’ях розводили цілі ботанічні сади! Вишукані букети в акварелях Г. Синиці з витонченими світло – колірними нюансами  та віртуозним малюнком, віддзеркалюють цю усталену київську традицію, водночас нагадуючи нам-сучасникам про  достеменні традиції мистецтва старих майстрів.  

Від dhvu

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *