Проект «Мистецькі родини» задуманий, як цикл виставок, що представляють сукупно твори українських художників 20-21ст.ст., пов’язаних між собою сімейними узами.

Він знайомить глядача з творами однієї з мистецьких династій Києва – Дарії Добрякової та Юрія Кутілова.

Дарія Добрякова працює у різних напрямах монументального мистецтва і станкового живопису. Художниця – тонко відчуваючий колорист, вміло підбирає для кожного твору точну кольорову гаму.

Талант і гарна підготовка в майстерні відомого художника Гуріна В.І. дозволяє Дарії вільно володіти пензлем та у різних стилях підходити до кожної своєї роботи.

Художницю приваблюють пейзажі, у творах вона відзначає дуже тонкі градації стану природи – ранкова зоря, сутінки, дощь.

Мальовничі шукання і творчий темперамент Дарії поширюються далеко за межі реалістичного зображення. Вона експериментує в стилі імпресіонізм, і настільки цікаво, що здається, ніби обриси предметів розчиняються в чистих плямах кольору, в кольоровій енергії, і це емоційно впливає на глядача.

Юрій Кутілов створює портрети, пейзажі Києва, Криму і Чернігівщини, натюрморти, тематичні композиції в реалістичному стилі.

Основні теми картин художника – архітектурні пам’ятки Києва, козацтво. В архітектурних пейзажах Юрій робить акцент на декоративності і стилізації, деформуючи пропорції, в панорамних пейзажах значну увагу приділяє небу.

Експозиція уособлює величезну любов до рідної землі, художньою мовою митці виражають свої думки і почуття, передають чарівність та багатство рідної землі, своєрідну красу української природи, унікальну щедрість землі, представлену в багатстві жанрових композицій, натюрмортів, пейзажів.

Головна мета проекту – привернути увагу до творчості цікавих професійних майстрів, показати на їх прикладі, що митець – цілісна, самостійна та самодостатня особистість, якій притаманні пошуки свого власного стилю та власного шляху у мистецтві. Водночас, це твердження не заперечує у художниках людей, які шанують традиції та сімейні цінності.

Добрякова Дарія Вікторівна

Народилася 4 березня 1972 року у місті Києві. Початкову художню освіту отримала в Республіканській художній середній школі ім. Т. Г. Шевченко, де навчалась з 1984 по 1990рік.

У 1990 році вступила до Київського Державного художнього інституту

(Національна Академія образотворчого мистецтва і архітектури), який закінчила у 1996 році. Навчалася на живописному факультеті у майстерні станкового живопису професора Гуріна Василя Івановича.

Після закінчення інституту працювала в музеї бджільництва України над двома діорамами «Монастирська пасіка» і «Пасіка на Поліссі». Дипломна

робота «Мед» знаходиться у постійній експозиції музею.

Брала участь у багатьох Всеукраїнських виставках в Центральному виставковому залі  Спілки художників України.

Працювала на реконструкції та реставрації Будинку з химерами у 2003 році. Зробила багато об’єктів в монументальних техніках – розписи по фактурній штукатурці, мозаїчні, барельєфні панно та інше.

Членом Спілки художників України по монументальній секції стала у 2008 році.

Останнім часом приймає участь у творчих групах. Працює над Українським, сучасним пейзажем.

Її живописні полотна знаходяться в приватних колекціях Росії, Канади, Фінляндії, Німеччини, Франції.

Юрій Казимирович Кутілов

Народився 22 січня 1951 року в місті Києві. Початкову мистецьку освіту Юрій Кутілов отримав в Республіканській  художній середній школі ім. Т. Г. Шевченка, де навчався з 1963 по 1970рік.

Вищу художню освіту отримав в Київському художньому інституті (Національна академія образотворчого мистецтва і архітектури), який закінчив у 1976 році. Навчався на графічному факультеті, в майстерні станкової графіки викладачів І. М. Селіванова, К. Д. Трохименка, Л. І. Чичкана. Працює в галузі станкової графіки та живопису.

У 1982 році вступає до Спілки художників СРСР.

Виставки:

  • «Молодість країни» м. Київ (республіканська) 1976 рік.
  • «Молодість країни» м. Москва (всесоюзна) 1976 рік.
  • «Виставка дипломів» м. Вільнюс (всесоюзна) 1977 рік.
  • «VІІ Виставка естампа» (республіканська) 1981рік
  • Звітна виставка «Донбас індустріальний» (республіканська) 1980 рік.
  • «Києву 1500 років» (міська) 1982 рік.
  • Учасник багатьох Всеукраїнських художніх виставок.

Основні твори станкової графіки: серія «Київські метробудівці», серія «Донбаські портрети», серія «Героїчний Арсенал», серія «Сільське життя», триптих «1934рік».

З 90-х років минулого століття працює в олійному живописі. Створив серії пейзажів Києва, Криму, Чернігівщини.

Роботи Юрія Кутілова зберігаються в Національному музеї образотворчого мистецтва України та в приватних колекціях багатьох країн світу, зокрема Канади, Сполучених Штатів Америки, Англії, Франції, Фінляндії.

Від dhvu

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *