Соколов Микола Євлампійович народився 11 грудня 1946 року у місті Ярославль (РФ). З 1976 року проживає в Києві.

Навчався в Ярославському художньому училищі на відділенні живопису (1961-1967), потім в Санкт-Петербурзькій Державній художньо-промисловій Академії (ЛВХПУ ім. В.Мухіної). Педагогами Миколи Соколова у ЛВХПУ були Г. Савинов, Г. Рубльов, А. Тамбасов, К. Іогансен — учні таких всесвітньо відомих художників першої третини ХХ століття, як К. Петров-Водкін, П. Філонов, О. Осмьоркін.

Член Національної спілки художників України (1995).

З 1995 року викладає у Київському вищому коледжі мистецтв.

З 1966 року бере участь у виставках в Україні та за її межами, з 1986 проводить персональні виставки.

Брав участь у роботі по відтворенню мозаїк в центральному куполі Михайлівського Золотоверхого собору в Києві (1999-2000).

Автор мозаїк, розписів і вітражів в містах Києві, Алушті, Івано-Франківську та Новосибірську. Сформувався як художник-монументаліст. Наразі працює як графік, аквареліст.

Микола Євломпійович — надзвичайний багатогранний художник: природжений художник-монументаліст, живописець, графік. Має свою оригінальну  художню манеру, його твори, написані олією і темперою — колористично-елегантні, настроєвих, наповнені тонкими асоціаціями.

Роботи художника знаходяться в Центрі мистецтв Лос-Анжелеса (США), а також приватних колекціях в країнах Європи, в Австралії, Канаді, Ізраїлі, Японії та ПАР.

Від dhvu

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *