У Художніх виставкових залах Енергодарської міської ради відкрилась виставка живопису Ніни Бондаренко. В експозиції  представлені  натюрморти і пейзажі художниці, створені за період з 2000-х до сьогодення.

Творчість Ніни Бондаренко представляє величезний інтерес як досвід переходу художника-дизайнера  по тканинах  до практики художника-живописця. Після закінчення Київського училища декоративно-прикладного мистецтва художниця більше як 30 років працювала  провідним художником Дарницького шовкового комбінату, розробляючи ескізи орнаментів для тканин.

З початку 1970-х художниця стає постійним учасником творчих груп Спілки художників України  в Будинку творчості в Гурзуфі.  Саме там вона створила одні з найкращих ескізів для декоративних тканин  (“Кримський пейзаж “, ” Гурзуфські гірські квіти “, ” Весняні озера ”  та багато інших). Крім того, у Гурзуфі  Ніна Бондаренко опановує  секрети олійного живопису, а вже з кінця 1980-х років виставляє свої полотна на міжнародних,  національних та регіональних виставках.

Як живописець вона почала рухатись до стилістики, яка свого часу передувала всім “ізмам” 20 століття, тобто до імпресіонізму, з його інтересом до фіксації безпосередніх і мінливих вражень від натури. Ця нова авторська манера письма, ознаменувала новий етап творчості художниці – усвідомлення  нею  духовної  та творчої свободи. Живопис Ніни Бондаренко акцентовано фактурний, насичений яскравими чистими кольорами.

Зворушливо-хвилюючими  є  київські пейзажі та натюрморти Ніни Бондаренко, які  несуть у собі світло, красу природи, дух ностальгічних спогадів та яскраво передають емоції художниці.

Починаючи з 2009 року Ніна Бондаренко бере участь у Міжнародному мистецькому пленері «Хортиця крізь віки» м. Запоріжжя, звідки привозить плоди свої праці які вражають вмінням художниці передати всю ту красу на полотні та підштовхують глядачів до подорожі, щоб на власні очі побачити ті місця які так чарують око та душу на картині.

Ніна Бондаренко мріяла потрапити до Тунісу і ось у 2011 році її мрія здійснилась, вона поїхала на 9-й Міжнародний живописний пленер “Festival International des Arts Plastiques de Monastir”, Монастір, Туніс, звідки привезла приголомшливі роботи які вирізняються своєю технікою та вражають насичено-яскравими фарбами. На даний час в музеї Туніса,  у центральній залі, експонуються твори Ніни Бондаренко, які вона створила та подарувала музею.

Довідка про художника:

Ніна Бондаренко народилась 27 березня 1941 року у Києві. У 1961 році закінчила Київське училище прикладного мистецтва (нині Київський державний інститут декоративно-прикладного мистецтва і дизайну ім. М. Бойчука), за фахом  «художній текстиль».

Протягом тридцяти п’яти років була провідним художником Дарницького шовкового комбінату, експертом з художнього друку промислового художнього текстилю із штучного шовку.

Член Національної спілки художників України.

З 1963 року приймає активну участь у вітчизняних та міжнародних виставках,  художніх пленерах та проектах в Україні та закордоном (Польша, Великобританія, Франція, Канада, США, Туніс та ін.). Останні виставки:  «Expo- Milano», 2015 р., « Art-Expo, 2016»,  New York, «Промінь в інтер’єрі» (живопис), 2016 р., в  «Шоколадному будинку», 2016 р., спільний проект Дирекції художніх виставок України з Національним історико-культурним заповідником «Качанівка» – «Неприборкана стихія» (живопис), 2016 р., спільний проект з Національним Заповідником «Софія Київська» – «Крещендо», 2016 р.

Від dhvu

Один коментар до “Виставка живопису Ніни Бондаренко – “Осяяння””

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *