Блог

Живописні парадизи. Ніна Бондаренко

Творчість Ніни Бондаренко представляє величезний інтерес як досвід переходу талановитого художника-дизайнера до творчості яскравого художника-живописця. Після закінчення Київського училища декоративно-прикладного мистецтва художниця більше як 30 років працювала провідним художником Дарницького шовкового комбінату, розробляючи ескізи орнаментів для тканин.

У дизайні промислових тканин Ніна Бондаренко, поряд із традиційними формами національного декору, активно використовувала і новаторські для текстилю того часу пейзажні чи «натюрмортні» мотиви.

З початку 1970-х художниця стає постійним учасником творчих груп Спілки художників України в Гурзуфському будинку творчості.  Саме там вона створила одні з найкращих ескізів для декоративних тканин  («Кримський пейзаж», «Гурзуфські гірські квіти», «Весняні озера» та багато інших). Крім того, у Гурзуфі  Ніна Бондаренко опановує  секрети олійного живопису, а вже з кінця 1980-х років виставляє свої полотна на міжнародних,  національних та регіональних виставках.

Як розробник дизайну тканин, Ніна Бондаренко мала великий досвід декоративно-площинної інтерпретації природи. Однак як живописець вона почала рухатись до стилістики, яка передувала всім «ізмам» 20 століття, тобто до імпресіонізму, з його інтересом до фіксації безпосередніх і мінливих вражень від натури. Ця нова авторська манера письма, ознаменувала новий етап творчості художниці – усвідомлення  нею  духовної  та творчої свободи. Живопис Ніни Бондаренко акцентовано фактурний, насичений яскравими чистими кольорами. Водночас у багатьох її пейзажах і натюрмортах за безпосередністю пленерно-імпресіоністичних вражень  відчувається попередній  досвід художника по тканинам, що збагачує їх декоративне звучання.

Похожие записи

Вам будет интересно

Л.Є. Жоголь

ЮВІЛЕЙНА

Комментарии к этой записи

Один комментарий

sikis izle

I think you have remarked some very interesting points, thank you for the post. Jerrie Lek Incrocci

Ответить

Добавить комментарий

Комментарий добавить легко