Традиційно напередодні Дня Незалежності України у Черкаському обласному художньому музеї відбуваються виставки, організовані у співпраці з Дирекцією художніх виставок України. Цьогоріч музей презентує твори станкової графіки київської художниці Ганни Лукʼяненко.

В експозиції представлено двадцять вісім творів, переважна більшість яких виконана змішаною технікою (ліногравюра, колаж), та акварелі.

Роботи художниці сповнені глибокого філософського змісту та актуалізують теми нашого сьогодення. Так, серія графічних творів «Небесна борозна» покликана до життя буремними подіями, що увійшли до історії України як Революція Гідності. Авторка спонукає сформувати власне ставлення до людського буття у контексті протесту, конфлікту, війни. Ганна Лукʼяненко транслює також власні світоглядні пошуки та роздуми на тему проблеми вибору і відстоювання принципів.

Образ українського філософа і поета Григорія Сковороди, автора відомої збірки «Сад Божественних пісень», постає у серії творів художниці з однойменною назвою.
Ліногравюри Ганни Лукʼяненко вирізняються тонкими лініями, що щільно заповнюють тло аркуша. Привертає увагу колористичне вирішення творів художниці, що характеризується використанням широкої гами кольорів та відтінків: від підкреслено стриманих до яскравих.

Біографічна довідка.

Ганна Станіславівна Лук’яненко народилася в м. Київ у родині художників. Працює у сфері станкової графіки.
З 2000 р. по 2006 р. навчалася на видавничо-поліграфічному факультеті Національного Технічного Університету України «Київський політехнічний інститут» на кафедрі «Графіка», куратор курсу Народний художник України, академік В.Є. Перевальський. З 2003 р. по 2007 р. працювала художником-ілюстратором у виданнях для дітей та підлітків: «Країна Знань», «Планета Знань», «Природа рідного міста».

Отримала диплом II ступеню у виставці-конкурсі Національної академії мистецтв України (2016 р.).
Твори Ганни Лукʼяненко зберігаються у приватних колекціях України, Франції, Німеччині та США.

Від dhvu

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *