Дирекція художніх виставок України презентує у виставкових залах Національного музею літератури України культурно-мистецький проект українських художниць Скочок Марії, Лук’яненко Олександри та Ганни – «Три погляди», в рамках проекту «Мистецькі родини».

Сучасна жінка відіграє все більшу роль у житті країни, у різних його проявах – політиці, управлінні, науці, техніці, педагогіці, і, безумовно, мистецтві. Майстрині не обмежують себе такими звичними жанрами, як пейзаж та натюрморт, а й активно розвивають історичний жанр, тематичну картину, створюють портрети видатних особистостей. Жінка-художник мислить глибшими філософськими категоріями, підкреслює у своїх творах витончену красу  оточуючого світу, використовує для цього різноманітні технічні засоби.

Експозиція проекту об’єднує три покоління – від старшого до молодшого, яке тільки вступає на  творчий шлях, надає можливість поділитися мистецьким досвідом.

Скочок Марія Олександрівна народилась у Вірменії, в місті Єреван.

Основна тема творчості Скочок Марії Олександрівни – місце людини на планеті Земля, її самовираження. Вона сприймає у природі розмаїття станів і передає їх у своїх полотнах за допомогою пластичного і живописного рішення, яке завжди відображає ідею, що закладена в роботу. Художниця зображує стан людини, що сприймає музичний твір або виконує його, тому що музика – це вид мистецтва, який безпосередньо впливає на емоції людини.

Важливе місце в творчості майстрині займає натюрморт – робота над ним майже як лабораторія, в якій ретельно підбираючи атрибути майбутнього натюрморту, вона вивчає найтонші кольорові та світлові ефекти створені нею.

Натхненна і різноманітна краса землі постійно хвилює Марію Олександрівну, яка вважає, що все створене природою й гуманною людиною, прекрасне, і має право на життя.

У 1974 році закінчила Київський державний художній інститут, педагоги з фаху –  В. Пузирьков, А. Пламеницький, В. Забашта, О. Будников.

З 1976 р. – член молодіжного об’єднання Національної Спілки Художників України.

У 1981-1992 рр. – працює в Київському ТВО «Художник», в живописному цеху художником-живописцем. Виконує державні замовлення.

Учасник всеукраїнських виставок з 1974 року, з 1985 р. – член Національної Спілки Художників України.

Роботи знаходяться в приватних колекціях України, Франції, Польщі, Бельгії, Іспанії, Росії та США. Роботи, виконані в цеху живопису, знаходяться на заводах, науково-дослідницьких інститутах, бібліотеках, палацах культури, дитячих садках. Її творчі роботи друкувалися в періодичні пресі, отримували схвальні відгуки на радіо.

Лук’яненко Олександра Станіславівна народилася в місті Києві в родині художників.

Взірцем захоплення для художниці з дитинства є Альбрехт Дюрер. Його прискіпливе та уважне вивчення природи та себе, розпочинаючи з автопортрету у 13 років і протягом усієї творчості. Його відношення до кольору, навколишнього світу, людей що його оточували…Його потяг бути найкращим художником свого часу. Він не розділяв живопис і графіку, а також був ученим. Сповідуючи такий самий підхід до творчості вона займається і живописом, і графікою.

З 1999 р. по 2005 р. навчалася в НТУУ «КПІ» видавничо-поліграфічному факультеті, кафедра «Графіка».

У 2003 – 2007 рр. працювала художником – ілюстратором в виданнях для дітей та підлітків: «Країна Знань», «Планета Знань», «Природа рідного міста».

З 2008 р. – художник- дизайнер у видавництві «Книга роду».

Роботи знаходяться в приватних колекціях України та Франції.

 

Лук’яненко Ганна Станіславівна народилася в м. Києві в сім’ї художників. Працює у сфері станкової графіки.

Останнім часом, поглиблено працює над творчістю Г. Сковороди, особливо над його поетичною збіркою «Сад божественних пісень». А також над серією робіт «Небесна борозна» присвячену суспільно-політичним подіям, які розпочалися з 2013 року, з Революції Гідності.

Знакові події на Майдані Незалежності привернули увагу людей з усього світу. Графічна серія спонукає глядачів зупинитись та сформувати своє ставлення і відношення до буття у контексті конфлікту, протесту, війни…

Серія «Небесна борозна»  відображає проблему вибору, прийняття рішення, відстоювання своїх принципів, осмислення політичного становища, об’єднання навколо однієї ідеї.

З 2000 р. по 2006 р. навчалася в НТУУ «КПІ» видавничо-поліграфічному факультеті кафедра «Графіка», куратор курсу народний художник України, академік НАОМА Перевальський В.Є.

З 2003 р. по 2007 р. працювала художником-ілюстратором в виданнях для дітей та підлітків: «Країна Знань», «Планета Знань», «Природа рідного міста».

Отримала диплом II ступеню у виставці-конкурсі Національної академії мистецтв України (2016 р.).

Роботи знаходяться в приватних колекціях України, Франції, Німеччині та США­­.­

Від dhvu

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *